Romlik az amerikaiak hangulata

Csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe szeptemberben, immár a hetedik egymást követő hónapban, miután februárban két éve először emelkedett.

K&H: fontos üzenetet küldött a Fed

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a K&H Alapkezelő írását olvashatják:

Mit tanulhatunk a tőzsdei pánikból és a gazdasági visszaesésből? 

Mit tanulhatunk a tőzsdei pánikból és a gazdasági visszaesésből? 

Az első félév rekordesést hozott az amerikai részvénypiacokon, mégis közelebb az esés vége, mint azt elsőre gondolnák a befektetők. A történelem azt mutatja, hogy bár sokan prognosztizálnak további részvénypiaci esést, a történelmi tapasztalatok alapján csak rövidtávon lehet igazuk. Azok a befektetők, akik most kezdenek el bevásárolni, 2-3 éves időhorizonton nem hiszem, hogy tévedni fognak.

Nagy lánggal éghetnek a tőzsdék, de hamarabb jöhet a következő összeomlás is

Nagy lánggal éghetnek a tőzsdék, de hamarabb jöhet a következő összeomlás is

A koronavírus-járvány meglehetősen egyedi körülményeket teremtett, aminek köszönhetően a mostani gazdasági fellendülés a szokásosnál is extrémebb, de emiatt rövidebb is lehet. Azt is mondhatnánk, hogy ami nagyobb lánggal ég, az hamarabb múlik el. Nincs két ugyanolyan gazdasági ciklus, és az egyes válságoknak is megvannak az egyedi vonásai, ugyanakkor vannak párhuzamok és hasonlóságok is, amik támpontot adhatnak a jövőre vonatkozóan. Ezeket pedig érdemes a befektetési döntések során is figyelembe venni.

Megszólalt a stratéga: sokkal

Megszólalt a stratéga: sokkal "normálisabb" a helyzet a piacon, mint azt gondolnánk!

Sokak szerint az idei, amerikai elnökválasztással és koronavírus járvánnyal tarkított év nem összehasonlítható a korábbi évek tapasztalataival - nem így gondolkozik azonban a Morgan Stanley stratégája, Andrew Sheets. A szakember nem javasolja kidobásra a történelemkönyveket, szerinte ugyanis a fejlődő piacok részvényeinek jó teljesítménye, az amerikai dollár gyengülése és a növekvő inflációs várakozások mind olyan tényezők, amik pusztán egy új gazdasági ciklus kezdetét jelentik.

Vörös kód: jön a recesszió!

Vörös kód: jön a recesszió!

A recesszió-előrejelző indikátor, a fordított hozamgörbe már májusban bejelzett, viszont eddig még voltak kételyek arról, hogy vajon érdemes-e már recesszióval számolni. Most viszont a Duke Egyetem professzora, a fordított hozamgörbe indikátorának megalkotója figyelmzetet: ideje felkészülni egy válságra.

Ritkaságszámba menő hét bő esztendő

Előző cikkünkben (Magaslati levegőn - avagy honnan érkeztek a magyar gazdaság növekedési tartalékai) bemutattuk, hogy 2018-ban dinamikus növekedés jellemezte a magyar gazdaságot, melynek eredményeként folytatódott a 2013 óta megfigyelhető reálgazdasági konvergencia. Sorozatunk második részében a 2013 óta tartó felzárkózási időszakot történelmi kontextusba helyezzük és az elmúlt hetven év növekedési periódusaival vetjük össze. Az adatok azt mutatják, hogy aktuális növekedési időszakunk az egyetlen a második világháború óta, amire egyszerre jellemző a felzárkózás és a makropénzügyi fenntarthatóság is, vagyis az immár hetedik évébe lépő konjunktúraciklus kivételes a magyar gazdaságtörténetben. Ezt igazolja az is, hogy 2019 az első olyan év lehet a rendszerváltás óta, amikor sikerült elérnünk az 1989-es relatív fejlettségi szintünket Ausztriához viszonyítva. Előretekintve a versenyképességi reformok végrehajtása biztosíthatja a felzárkózási pálya fenntarthatóságát, valamint az osztrák fejlettségi szint 80-90 százalékának elérését.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.